Vylepšený ukrajinský námořní dron obsahuje tunu výbušnin

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský vylepšený námořní dron Sea Baby 2024, nesoucí jméno ,, Avdijivka“ obsahuje jednu tunu výbušnin a dosahuje vzdálenosti 1000 km. Díky shromažďování finančních prostředků ve výši 176 milionů Kč jich mohou Ukrajinci vytvořit rovnou 35.

Nová generace dronů Sea Baby je výrazně odlišná od té předchozí. Podle SSU (Služba bezpečnosti Ukrajiny) se stala „smrtící pro nepřítele“. Nová verze dronu Sea Baby je v současné době testována.

Nový dron Sea Baby 2024 má vylepšené technické vlastnosti, větší bojové schopnosti a obratnost. Je schopen dopravit téměř tunu výbušnin přes 1000 kilometrů. Zároveň může být vybaven vlastními zbraněmi.

Použití Starlink již není tajemstvím. Ale je zřejmé, že jde o dočasné řešení. Další záložní komunikační kanál je satelitní komunikace Kymeta. Jeho anténa je umístěna na zádi. Námořní dron je vylepšen hlavně v duchu co nejmenší viditelnosti.

Pomocí těchto námořních dronů vyhodila SSU do povětří už 11 ruských válečných lodí a byly zapojeny do útoku na krymský most.

Zdroj: Defense Express, Wikipedia