Rusko zesiluje útok na ukrajinskou oblast Kupjansk. Město vyhlásilo povinnou evakuaci občanů

Přidat na Seznam.cz

Úřady v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny oznámily povinnou evakuaci obyvatel z 37 osad v Kupjanské oblasti, a to kvůli přetrvávajícímu ostřelování, informaci přinesl deník TSN. Evakuace se týká obyvatel osad nacházejících se v těsné blízkosti bojové zóny. Úřady zdůraznily, že prioritou je bezpečí obyvatel, zejména dětí.

Evakuovány budou konkrétně osady ve venkovských obcích Dvurečan, Petropavlovsk, Kondrašev, Kurilov a městské územní společenství Kupjan. Z města Kupjansk samotného zatím nebyla hlášena žádná nucená evakuace. Kupjansk byl během noci vystaven intenzivnímu ruskému ostřelování, které zasáhlo budovu městského úřadu a obytné domy. Podle dostupných informací byli při ostřelování zraněni dva lidé.

Generál Oleksandr Sirskij, velitel pozemních sil Ukrajiny, ve středu hovořil o složité situaci v Kupjanské oblasti. Podle jeho slov je zde soustředěno asi 100 000 ruských vojáků. „Cílem nepřítele je prolomit obranu našich vojsk a postupovat přímo na Kupjansk,“ citoval velitele deník ZN.

Zdroj: TSN, ZN