Tajný odposlech ukazuje Babišovo morální dno, bere si do úst Václava Havla. To chce být českým prezidentem?

Přidat na Seznam.cz

„Nech jdou do p*či pravda a láska!“ Slova Andreje Babiše na uniklé nahrávce ukazují pravou tvář bývalého premiéra. Byť mu jeho PR tým napsal skvělou oficiální řeč na letošní výročí sametové revoluce, kde dojemně tvrdil, že „přišel vzdát úctu všem hrdinům, kteří bojovali proti totalitnímu režimu“, tak podle uniklých odposlechů nemá problém se do bývalého prezidenta Václava Havla, symbolu revoluce, pohrdavě a vulgárně navážet. Maska spadla sice už dávno, ale z tohoto odposlechu Babiš rozhodně radost nemá.

Není to tak dávno, co se Andrej Babiš v na Václavském náměstí byl v prsa u příležitosti 33. výročí sametové revoluce. Podle hesla, kam vítr, tam plášť se vyjadřoval obdivně k Havlovi a zdůrazňoval význam svobody. Slovo pokrytectví a morální dno dostává v podobě Babiš naprosto jiný rozměr, přestože chce být Babiš českým prezidentem.

Havla zvolili komunisti, tam byl ten deal, kritizuje bývalý spolupracovník STB

Časopis Reflex s odkazem na skupinu Šuman zveřejnil nahrávku, kde Babiš ve skutečnosti Havlem naprosto pohrdá a má pro něj jen ta nejhrubší slova. „Havla zvolili vlastně ještě komunisti. Tam byl ten deal, oni byli zavřený ve sklepech, oni nechtěli vylézt a ten deal byl o tom, že Ústavu komunistickou tam nezrušili. Nezrušíte komunistickou stranu, my zvolíme Havla. Tak nech jdou do píči… pravda a láska,“ říká Andrej Babiš na nahrávce z roku 2017, který je sám soudně uznaným spolupracovníkem STB.

Jak informoval server Neolivní, v roce 2017 přes veškerá bezpečnostní opatření kdosi několik týdnů odposlouchával vicepremiéra Babiše v jeho vlastním podniku – průhonické Sokolovně. Záznamy hovorů politika vykreslují v krajně nepříznivém světle. Autenticitu publikovaných záznamů Neovlivní.cz potvrdili Babišovi spolupracovníci, on sám ji pak na přímý dotaz veřejně nepopřel.

Průhonické sportovní centrum a restaurace Sokolovna lídrovi hnutí ANO už roky slouží jako hlavní základna, kde si organizuje podstatnou část pracovních schůzek, které vesměs nesouvisejí s ministerskou agendou. Ačkoli předloni nechal posílit bezpečnostní opatření v budově, přesto nedokázali jeho experti zabránit tomu, aby diskrétní rozhovory jejich nejvyššího šéfa kdosi po několik týdnů nahrával.

“Je to ze Sokolovny. Zjišťujeme, jak se to mohlo stát,” potvrdil jeden ze spolupracovníků Andreje Babiše.

Záznamy zveřejňuje anonymní skupina skrytá za jméno Julius Šuman. To byl důstojník tajné komunistické policie ze svazku na agenta “Bureše”, který StB založila právě kvůli Andreji Babišovi.

Co si myslíte o tom, že za těchto okolností chce být Babiš českým prezidentem?

Zdroj: Redakce, Reflex, Neolivní