Záběry ukazují, jak ukrajinští dělostřelci rozprášili ruskou minometnou jednotku, když prchala do svých úkrytů

Přidat na Seznam.cz

V lese ve směru na Bachmut se uhnízdila ruská minometná jednotka. Ale jen do doby, než je odhalil dronový průzkum 30. mechanizované brigády. Krátce poté následovala dělostřelecká palba.

V lese si Rusové vykopali několik úkrytů a své minomety nechali umístěné v hlubokých a širokých dírách. Záběry ukazují dvojici minometčíků v jednom takovém hnízdě, když se kousek od nich ozve exploze. To dělostřelecký náboj zasáhl jiné podobné stanoviště. Dvojice se okamžitě dává na útěk, minomet nechává za sebou.

„Eliminace ruské jednotky poblíž Bachmutu v Doněcké oblasti,“ okomentoval zásah 30. mechanizované brigády vojenský zpravodaj Sergio.

Stejně tak se ke dvojici připojují další Rusové, všichni prchají jedním směrem, co nejdál od exploze. Chtějí se schovat do jedné z hlubokých děr, které slouží jako úkryt. Jeden z brlohů však zasáhla další porce dělostřeleckého střeliva. Drastické záběry ukazují dva raněné Rusy. Jeden se plazí pryč a ten další se svíjí v bolestech v jámě – sundává si vestu a snaží se zjistit rozsah svých zranění. Jeho hlava je zkrvavená.

Na záběrech jsou pak dva brlohy označené červenými křížky. To se vojáci z ukrajinské 30. mechanizované brigády snaží dát najevo, že ruští minometčíci byli zlikvidováni. Video na Telegramu sdílel profil Aerobomber, který sleduje vojenské úspěchy 30. mechanizované brigády, která vždy útočí stejně. Nejprve provedou letecký průzkum dronem a poté na odhalené Rusy pošlou dělostřeleckou palbu.

Zdroje: 30. mechanizovaná brigáda, Aerobomber, Sergio, redakce