Záběry ukazují porážku ruské obrněné jednotky u Vuhledaru. Prchající tank drtil pod pásy těla Rusů, kterými bylo poseto bojiště

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské jednotky zaútočily na Rusy ve směru na Vuhledar. Krvavou řež ruským vojákům naservírovali vojáci z 52. samostatného střeleckého pluku spolu s jednotkami 68. jaegerské brigády, uvádí válečný zpravodaj Paul Jawin.

Ruská kolona se dostala na dostřel dělostřelců a ti rozsévali smrt v řadách nepřátelských vojáků. Zanedlouho bylo vše v dohledu poseto krátery po vybuchlých granátech, které na Rusy pršely z dělostřeleckých kanónů a dronů.

Záběry ukazují vojáky, jak se schovávají za ruským tankem ve snaze skrýt se před nemilosrdnou palbou. Čím déle nahrávka trvá, tím více uniformovaných těl pokrývá bojiště. Drastické video navíc ukazuje mrtvé, přes které přejíždí posádka tanku v zoufalé snaze vymanévrovat do lepší pozice.

Poté se střídají další ponuré výjevy. Ranění, prchající a umírající vojáci, kam oko dohlédne. Někteří se snaží pomoci svým druhům, jiní berou nohy na ramena ve snaze skrýt se v přilehlém lesíku. Další vojáci – ranění, vystrašení a dezorientovaní, se prostě jen s vypětím posledních sil plazí pryč, ani neví kam. Druhá nahrávka ukazuje, že zkáze neunikly ani těžké stroje ruských okupantů – na záběrech plápolá zničený tank.

„Elitní jednotky Ruské federace byly doslova rozemlety na kaši a dočkaly se potupného konce na ukrajinské půdě. Bojiště bylo poseto nepřátelskými těly a obrněnými vozidly. Jen málokdo měl to štěstí, že se odplazil tam, odkud přišel,“ napsali vojáci z 68. jaegerské brigády na svém Facebooku.

Děsivé varování

Zároveň přidali vojáci varování pro ruské okupanty, kteří by chtěli získat Ukrajinu: „Chtěli jste tuhle zemi, tak se s ní teď spojte.“ Podle příspěvku jde o mobilizované a špatně připravené rekruty, které velení jednoduše předhazuje ukrajinským obráncům jako potravu pro děla.

Zdroje: Paul Jawin, 68. jaegerská brigáda