Ukrajinští dělostřelci u Bachmutu zlikvidovali útočnou jednotku Wagnerovců, ukazují záběry masakr

Přidat na Seznam.cz

Na Ukrajině se v současné době odehrává moderní válka. Staré a osvědčené metody, například dělostřelecké útoky, se na obou stranách kombinují s podporou leteckého průzkumu, který obstarávají na dálku ovládané drony. Výsledky jsou mnohdy devastující, jak ukazuje například video 93. brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, které sdílel armádní profil Tushonka ZSU.

Na začátku lze vidět dva po zuby ozbrojené Rusy, jak se v plné výbavě prochází válkou poničenou pustinou Bachmutu. Na nohách nezůstávají dlouho, exploze dělostřeleckého granátu za nimi roztrhla jeden z poškozených domů na kusy.

Tlaková vlna oba vojáky srazila k zemi. Jeden byl schopen chůze, druhý byl raněn, nemohl se postavit na nohy a tak ho jeho kumpán chytil a snažil se jej odtáhnout pryč.

Hrobka z trosek

Ne všichni měli takové štěstí, záběry ukázaly mrtvolu jednoho z Rusů, jak leží na hromadě sutin. Dělostřelecký útok roztrhl dům, vedle kterého voják stál, a tlaková vlna v kombinací s přívalem sutin jej zabila.

Dále nahrávka zobrazuje ostřelování celé oblasti, kterou měla útočná skupina získat. Úkryty ruských vojáků jeden po druhém drtilo dělostřelectvo na základě údajů, které jim poskytl dron. ,,Dělostřelectvo 93. brigády ničí útočnou jednotku Wagnerovy skupiny v Bachmutu,“ okomentoval válečný zpravodaj Paul Jawin déšť smrti, který po sobě zanechával jen trosky a zabité nebo vyděšené Rusy.

Krvavý konflikt

Rusové na videu se tak stali součástí statistiky, kterou pravidelně zveřejňuje Ministerstvo obrany Ukrajiny na svém Twitteru. Podle ukrajinských čísel ztratili Rusové na Ukrajině už 188 410 vojáků, a to od začátku invaze do 26. dubna 2023.

Kromě toho ztratily ruské okupační síly 3692 tanků, 7162 obrněných transportérů a 308 stíhaček. Čísla bohužel nelze ověřit z nezávislých zdrojů, jelikož údaje o padlých vojácích a ztracené technice jsou něco, co obě strany konfliktu žárlivě střeží.

Zdroje: Tushonka ZSU (93. brigáda Ozbrojených sil Ukrajiny), Paul Jawin, Ministerstvo obrany Ukrajiny