Ukrajinský dron na videu nahání ruský tank. Zlikvidován byl jediným výstřelem

Přidat na Seznam.cz

Ne nadarmo se říká, nezahrávej si s nepřítelem. O tom se přesvědčili i ruští vojáci, kteří byli nasazeni do bojů na Ukrajině. Ukrajinci se přes rok aktivně brání ruským útokům a k ochraně své vlasti se snaží využívat nejmodernější přístroje.

Momentálně jim s krutými boji pomáhají nové kamikadze drony. Jedná se o takzvaný naváděný typ zbraně, který dokáže nepřítele zlikvidovat jediným přímým zásahem. Jejich velkou výhodou je navíc i rychlost a dostupnost, vysvětluje deník The Sun.

Drony se totiž dostanou, a především zachytí i hůře přístupná místa, ve kterých se ruští vojáci začali schovávat. Jednou takovou úspěšnou likvidací nepřítele se pochlubila i Služba bezpečnosti Ukrajiny na své oficiální sociální síti.

„Rusové se pokusili ujet, ale nebyli příliš úspěšní. A my budeme pokračovat v ničení okupantů až do úplného vítězství,“ napsala k videu na sociálních sítích Služba bezpečnosti Ukrajiny. Na videu je vidět ruský tank, který se zběsile snaží ujet po bahnité cestě. Vojáci v tanku vědí, že je sleduje nový typ smrtící zbraně, ale nemohou se nijak bránit, uvádí deník The Telegraph

Dron nejdříve ze vzduchu kontroloval prostor. Když zaměřil nepřátelský stroj, pustil se za ním. Záběry končí v momentu, kdy dron zasáhne cíl. Kamikaze drony s oblibou používají nejen Ukrajinci, ale také Rusové. Ukrajinská armáda se pyšní tím, že již zlikvidovala na 3 450 tanků. I když odhady mohou být nadsazené, jedná se o nečekaný úspěch.

Zdroje: The Sun, The Telegraph, Facebook