Ukrajinská demoliční četa: Tankisté zničili ruskou obrněnou kolonu. Záběry ukazují exploze těžké ruské techniky

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští obránci z 53. samostatné mechanizované brigády sdíleli video z jejich úspěšného zásahu proti skupině ruských obrněnců.

Na záběrech je vidět kolona postupujících ruských tanků a obrněných transportérů. Obrněnci se snaží proniknout přes bojiště, jejich snahy se však záhy obrátí v popel. Cestu jim totiž zahradily tanky 53. samostatné brigády, které se ukrývaly v okolí lesíku na kraji bojiště.

Nejdříve to odnesl obrněnec v čele kolony. Ruský vůz byl zasažen střelou z tanku, transportér zmizel v oblaku dýmu. Poté se na ruskou kolonu spustila palba ze všech stran. Do Rusů se strefovali tankisté i dělostřelci.

Střed kolony byl zasažen. Vozidlo okamžitě zmizelo v ohnivé smršti a k nebi se zvedl velký mrak kouře. Záběry ukazují i další exploze s tím, že není jasné, zda se někomu z ruské kolony podařilo přežít.

,,Zničili jsme, ničíme a budeme ničit veškerý šrot okupantů. Naši vojáci jsou naši hrdinové! Naši lidé jsou naši hrdinové! Sláva Ukrajině!“ okomentoval úspěšný zásah 53. brigády facebookový profil Operačního velení Jih. Úspěšnou bitvou se pochlubilo i Ministerstvo obrany Ukrajiny na svém Twitteru a dodalo, že k útoku došlo v Doněcké oblasti.

Zdroje: 53. samostatná mechanizovaná brigáda, Operační velení Jih, Ministerstvo obrany Ukrajiny