Ukrajinská armáda zasáhla ruský bombardér Su-24, který se pohyboval v okolí Bachmutu. Jeden ruský pilot se katapultoval

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda má na kontě další úspěšný sestřel. V okolí Bachmutu se Ukrajincům podařilo zlikvidovat ruský bombardovací letoun Su-24. Na sociálních sítích bylo zveřejněno video, které zachycuje zničený letoun.

Na zveřejněném videu je vidět výbuch, který následuje po drsném pádu letadla. Bombardovací letoun sestřelili vojáci 93. samostatné mechanizované brigády Cholodnyj Jar. Je také zřejmé, že nejméně jednomu z pilotů se podařilo katapultovat. Na záběrech je totiž zřetelně vidět, jak seskakuje pomocí padáku poblíž místa havárie, uvádí portál KyivIndependent.

Ruské kanály Telegram uvádějí, že bombardér patřil k vojenské skupině Wagnerovců. K dispozici je také video, na němž je zachyceno pozorování letounu ukrajinskou armádou prostřednictvím bojového řídicího systému Kropyva. Letoun letěl poblíž Bachmutu a najednou zmizel, uvádí portál Mil.ua.

Wagnerovci používají v oblasti Bachmutu bombardovací letouny Su-24. V polovině února ukrajinská armáda poškodila také Su-24 používaný žoldáky soukromé vojenské společnosti.

Zdroje: Mil.ua, KyivIndependent