Ukrajincům se podařilo zničit významný ruský systém R-934UM, který ruší signál

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda si o posledním březnovém víkendu na své konto připisuje další velký úspěch. Podařilo se totiž zničit významnou ruskou rušící stanici, která ruským vojákům pomáhá rušit signál Ukrajinců a vyhledávat ho pomocí radio frekvence.

Poskytnuté materiály potvrzují, že Ruská federace nadále aktivně zapojuje své vojenské komplexy, síly a prostředky k pokračování války proti Ukrajině a obsazení části ukrajinského území, píše dobrovolnická organizace InformNapalm. Na přelomu listopadu a prosince monitorovací mise OBSE v Donbasu zaznamenala a informovala o ruských stanicích elektronického boje R-330ZH, R-934 a RB-636 Svet-KU.

Mezinárodní dobrovolnická komunita InformNapalm opakovaně zdokumentovala přítomnost různých moderních sofistikovaných ruských systémů elektronického boje v Donbasu, které jsou ve výzbroji ruských ozbrojených sil. Nyní však o takové zařízení ruská armáda přišla.

Cennou ruskou rušící stanici R-934UM spolu s dalším vozidlem na bázi KAMAZ zničila ukrajinská armáda pomocí tří raket M982 Excalibur a jedné rakety GMLRS na východě země, píše portál UkraineMillitary. Jedná se zřejmě o první zdokumentovanou ztrátu tohoto prostředku elektronického boje.

Zdroje: InformNapalm, UkraineMillitary, Twitter