Ukrajinci zveřejnili video zachycující zničení ruského zásobovacího skladu munice skrytého v lese

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské síly byly za svou reakci na ruskou invazi chváleny po celém světě. Na sociálních sítích se objevilo několik videí, která ukazují, jak ukrajinská armáda úspěšně podnikla další útok proti početně silnější ruské armádě.

Nejnovější video, pořízené speciálním ukrajinským dronem, ukazuje zničení ruské munice v lesní oblasti v Belgorodu. Podle popisku záběrů se Rusové snažili munici ukrýt v lese, ve kterém jejich skladiště odhalila ukrajinská armáda.

Video, které na sociální síti Twitter zveřejnili ukrajinští vojáci, jež vlastní oficiální twitterový účet a na kterém pravidelně zveřejňují novinky týkající se aktuálního dění ukazuje mohutnou ohnivou kouli, která se valila mezi stromy lesa.

,,Rusové se snažili ukrýt zásoby své munice v lese, ale nevyšlo to. Ukrajinci na ně přišli a zničili to. Natočeno dronem s termokamerou,“ napsal uživatel při sdílení příspěvku. Příspěvek získal během několika hodin od sdílení tisíce zhlédnutí a řadu komentářů.

Dle popisku videa je zřejmé, že se na této úspěšné akci podílí 30. skupina ukrajinské brigády, která si na své konto tímto útokem připisuje další úspěšný útok proti ruské armádě a jejímu zásobovacímu centru, jak uvádí portál NDTV.

Zdroje: Twitter, NDTV