Ukrajinci zveřejnili video, které zachycuje úspěšné zničení ruského tanku ze vzduchu. Jediným granátem ho podpálili jako papír 

Přidat na Seznam.cz

Třicetivteřinový zveřejněný videoklip zachycuje výbušninu shozenou ze vzduchu do vojenského vozidla, které stojí přímo pod ním. Jiný úhel kamery ukazuje tank v plamenech a kouř stoupající do vzduchu.

,,Přesný shoz granátu do otevřeného poklopu ruského tanku s následnou detonací munice tanku,“ napsali ukrajinští vojáci na Twitteru. Toto video ode dne zveřejnění vidělo více než milion lidí, píše deník Ukrainetoday.

Útok na tank přichází v době, kdy ukrajinské síly oznámily, že v neděli odrazily 102 ruských útoků v pěti oblastech. Ukrajina rovněž uvedla, že Rusko provedlo tři raketové útoky, osm leteckých úderů a 49 útoků z raketových systémů s vícenásobným odpalováním.

V pondělí byl při ruském raketovém útoku na Znob-Novhorodsko v Sumské oblasti zabit jeden civilista a čtyři lidé byli zraněni, uvedl Andrij Jermak, vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta. Moskevské síly údajně také použily minomety k útoku na město Šalyhyne v Sumské oblasti, která na severovýchodě sousedí s Ruskem a je od loňského dubna vystavena každodenním útokům, uvádí deník Newsweek.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že jeho jednotky budou pokračovat v boji o udržení města, kde se v čele pokusu o ruské obsazení ocitli Wagnerovci. Mezitím starosta Melitopolu Ivan Federov uvedl, že se Wagnerovci snaží naverbovat lidi z jeho města ovládaného Ruskem.

Zdroje: Twitter, Newsweek, Ukrainetoday