Ukrajinci ukázali záběry, jak rozmetali na kusy ruský transportér BTR-82. Zemřeli 4 ruští vojáci

Přidat na Seznam.cz

Na internetu se objevilo dramatické video, na kterém je ruský kolový obrněný transportér BTR-82A odpálen protitankovou minou. Na záběrech je také vidět, jak kolové obrněné vozidlo zachvátily plameny a jak se z něj kouří.

Tyto záběry zatím nebyly ověřeny a místo natáčení je v současné době nepotvrzené, ale zdroje uvádějí, že vůz BTR-82A byl zničen po najetí na ukrajinskou protitankovou minu poblíž Vuhledaru v Doněcké oblasti. ,,BTR-82A dostal za úkol podpořit pěchotu při útoku a vybuchla protitanková mina. Velitel a řidič zahynuli,“ dodává informační zpráva, jak informuje deník Newsweek.

Město Vuhledar, což znamená v překladu Dar uhlí, se stalo kritickým horkým bodem v boji o Doněckou oblast, který by oběma stranám poskytl taktickou převahu ve větší bitvě o region Donbasu.

,,Posádka dostala od velitele úkol proniknout do přední linie nepřítele s cílem krýt postup pěchoty,“ uvádí k tomuto případu portál Defence blog. Během přesunu byl obrněný transportér odpálen ukrajinskou protitankovou minou vyztuženou vysoce explozivními náboji. Fotografie také zachycují, jak ruští vojáci popadali jako šachové figurky a ukrajinská armáda si tak na účet připsala další úspěch.

Zdroje: Newsweek, Defence blog, Twitter