Ukrajinci sejmuli jednou střelou ruský tank schovaný v křoví 

Přidat na Seznam.cz

Na Donbasu a v přilehlém okolí, především okolo města Bachmut, nadále zuří tvrdé boje mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Ukrajinci se proto před nedávnou dobou na sociálních sítích pochlubili dalším úspěšným úderem na ruskou těžkou techniku.

Video z jejich úspěšného útoku na ruský tank se začalo šířit rychlostí blesku především po sociální síti Twitter, kde ho přesdílelo téměř milion lidí. Ukrajincům se povedlo v Chersonské oblasti zničit další z významných ruských strojů, jak uvádí portál Stopcor.

Jednalo se o ruský taktický raketový systém země-vzduch 9K33 Osa s malým dosahem, který se před ukrajinskou armádou ukrýval pod borovicemi v Oleškivském lese v Chersonské oblasti. Video zachycuje, jak ukrajinští vojáci pouhým jedním výstřelem ze své vzduchové techniky tento tank zničili. Ještě před tím ho ze vzduchu delší dobu sledovali a monitorovali tak jeho pohyb pro úspěšný vzdušný útok.

K celému útoku se také vyjádřila 406. dělostřelecká brigáda Ukrajiny, která video z celé akce sdílela na Twitteru a ukázala, že se Rusů nebojí a budou s nimi bojovat za každou cenu.

Zdroje: Twitter, Stopcor, 406. dělostřelecká brigáda Ukrajiny, Autorský text