Ukrajinci nalíčili mazanou past na ruskou jednotku. Činžovní dům se na ruské vojáky zřítil jako domeček z karet, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Město Bachmut v Doněcké oblasti je místem nejhorších bojů války na Ukrajině. Nyní se objevily informace o jednom z úspěšných útoků, které v tamní oblasti podniká ukrajinská 93. brigáda. Ukazují, že úspěchu na bojišti se dá docílit i mazanou lstí.

„Skupina 10 lidí z ruského vojenského útvaru Katsapiya vešla do budovy, kde už na ně čekaly dárky ukrajinských sil,“ napsal ukrajinský válečný zpravodaj UMFT (UA Military Flight Team), který video celé akce sdílel na Telegramu.

Záběry ukazují pole zkázy, které zůstalo po divokých bojích, které trvají už několik měsíců. Z planiny smrti se zvedá jedna z mála budov, které ještě stojí – několikapatrový činžovní dům.

Je to vhodný a strategicky dobře umístěný úkryt – díky své výšce je z něj rozhled do všech stran a je to jedna z mála budov, která doposud nepodlehla všudypřítomné destrukci. Užitečnost budovy si neuvědomili pouze Rusové, kteří z domu udělali svůj dočasný úkryt, než exploze zevnitř roztrhaly celou stavbu na kusy.

„Příslušníci ukrajinské 93. mechanizované brigády v této budově nastražili výbušniny. Jakmile byla plná ruských vojáků, odpálili detonátory,“ okomentoval akci válečný zpravodaj Tendar, který se zabývá ukrajinským konfliktem. Ten také místo výbuchu geolokoval.

Zdroje: 93. brigáda, UMFT (UA Military Flight Team), Tendar