Ruští vojáci se ukrývali ve sklepě, kde naletěl dron i s municí. Záběry ukazují, jak celou skrýš zničil výbuch

Přidat na Seznam.cz

Vojáci válčící v novodobých válkách mají jasno. Když nad sebou slyší dron, tak je nejlepší se schovat. Pokud je operátor bezpilotního letounu zaznamená, tak může zburcovat dělostřelce, nebo na Rusy zaútočit sám. A to se stalo ve videu, které zveřejnil zpravodajský kanál Escadrone.

Na krátkém videu se skupinka alespoň pěti Rusů řítí do sklepního úkrytu pod dávno zničeným domem. Netuší, že to už jim je ale v patách operátorem řízený lovec, vybavený výbušným nákladem.

Záběry poté ukázaly poslední cestu vražedného dronu. Ten se střemhlav spustil k zemi a precizním manévrem vlétl přímo do sklepa, kde se tísnili ruští okupanti. Poté se spojení přerušilo, kamera i s vysílačkou byly zničeny. A nejen ty.

Záběry zaznamenané jiným dronem odhalily explozi, která roztrhala sklep i všechny v něm. Celá vrchní část úkrytu se zatřásla jako poklička na hrnci. Rozbombardovaná krajina, kde stálo ještě několik takových domů, se tak pro ruské vojáky z videa stala hřbitovem.

„Ukrajinský operátor dronu zasáhl ruské vojáky ukrývající se ve sklepě pomocí bezpilotního letounu FPV,“ okomentoval záběry vojenský zpravodaj Paul Jawin.

Zdroje: Escadrone, Paul Jawin, redakce