Rusové obklíčili samotného Ukrajince. Skončili jak řešeto

Přidat na Seznam.cz

Ruští okupanti obklíčili ukrajinského vojáka v severozápadní části Bachmutu, jak uvádí web Military Land na svém Twitteru. Ukrajinské síly však dorazily včas na pomoc a vznikly záběry jak z akčního filmu.

Natočené záběry pochází ze severovýchodního okraje Bachmutu, kde aktuálně probíhají tvrdé boje. Osamoceného ukrajinského vojáka obklíčili hned čtyři ruští okupanti. Na pomoc mu však dorazila 241. teritoriální brigáda.

241. teritoriální brigáda jezdí v pickupech a traktorech

241. a další teritoriální brigády jezdí v kulomety vyzbrojených pickupech a ukořistěných ruských traktorech a bojují s lehkými zbraněmi, infračervenými zaměřovači, vysílačkami a drony, které mohou získat od ministerstva obrany v Kyjevě nebo od soukromých dárců. Do 241. brigády stejně jako do jejích sesterských brigád patří dobrovolníci ze všech společenských vrstev, jak uvádí deník Forbes.

To neznamená, že by 241. teritoriální jednotka nebyla dobrými vojáky. To, že jsou všichni dobrovolníci, svědčí o jejich morálce, která je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem odolnosti vojenské formace. Zvláště v zimě a ještě více pak v městských bitvách, což dokazují i v následujících záběrech.

Tvrdé boje o Bachmut

Situace v Bachmutu zůstává stále nepřehledná. Ukrajina se stále brání ruským nárokům na zabírání dalších území v této oblasti.

Město v Doněcké oblasti se stalo symbolem ruské opotřebovací války, neboť jeho pokračující ofenziva naráží na tvrdý ukrajinský odpor, jak uvádí deník Euronews.

Ačkoli Moskva obsadila velkou část sousední Luhanské oblasti, která spolu s Doněckem tvoří Donbas, Doněcká oblast zůstává rozdělena mezi ukrajinskou a ruskou kontrolu. Podobný vzdor zaznamenala i další blízká města, například Vuhledar a Marinka.

Zdroj: redakce, Forbes, Euronews