Nulové šance na přežití: Záběry ukazují elitní ukrajinské operátory dronů v akci. Shazují granáty přímo do ruských zákopů

Přidat na Seznam.cz

K čemu jsou zákopy? Je to obranná stavba, která má vojáky, jejich zásoby i střelivo chránit před nepřátelskou palbou. Používají se už od rusko-japonské války na začátku 20. století, ale fungují i v dnešní době. Ale ne vždy, jak dokazují záběry 79. samostatné letecké útočné brigády Mykolajiv.

Jsou to záběry, ze kterých běhá mráz po zádech. Ukazují například ruského vojáka, který se choulí v zákopu a myslí si, že je v bezpečí. Ano, je chráněn proti střelbě, i ta nejlepší zákopová obrana však nestačí proti schopnému operátorovi bezpilotního letounu.

Ruský voják se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Necelý metr za ním přistál do zákopu granát a vybuchl. Rus inkasoval z bezprostřední blízkosti plnou sílu výbuchu, neměl šanci na přežití.

Velký výbuch

Dále nahrávka 79. brigády ukazuje přesné zásahy ruské techniky. Zasáhli protitankovou munici, která se vzňala a na všechny strany létaly jiskry a plameny, jako kdyby to byl ohňostroj. Zlatým hřebem celého videa je efektní exploze hromady munice.

Výbuch je tak obrovský, že téměř zasáhnul i samotný dron, který smrtící dodávku doručil. Po ruské munici zbyl jen spálený kráter a mohutný sloup šedého dýmu. „Velký bum bum z výbuchu protitankových min,“ okomentoval explozivní záběry vojenský zpravodaj Paul Jawin.

Zdroje: 79. samostatná letecká útočná brigáda Mykolajiv, Paul Jawin