Noční zabijáci: Elitní ukrajinští snipeři v akci. Za pár dní zastřelili více než 10 Rusů

Přidat na Seznam.cz

Válka a smrt nespí a v městě Bachmut v Doněcké oblasti to platí dvojnásob. Už několik měsíců se o město vedou kruté boje, které v noci rozhodně nekončí. Elitní snipeři ukrajinských speciálních sil totiž svou kořist najdou i ve tmě. O jejich úspěšném počínání informuje server Ukrainska Pravda.

„V důsledku práce dvojic ukrajinských odstřelovačů v oblasti Bachmutu bylo v posledních dnech zabito více než 10 okupantů,“ informují Speciální síly Ukrajiny na svém oficiálním Telegramu. Vzhledem k hektické povaze bojů v Bachmutu nelze počty zabitých a raněných ověřit z nezávislých či veřejných zdrojů.

Speciální jednotky zaznamenaly, že se ruští okupanti snaží v noci postupovat a napadat pozice Ukrajinců na Bachmutské frontě. Obránci však neustále monitorují, odhalují a bojují proti ruské živé síle z různých vzdáleností a různými kalibry.

Záběry ukazují, jak ruští okupanti jeden po druhém padají pod palbou ukrajinských odstřelovačů. Někteří Rusové se poté, co jsou jejich kolegové zasaženi, spouštějí na všechny čtyři a snaží se skrýt před palbou nočních lovců.

Zdroje: Ukrainska Pravda, Speciální síly Ukrajiny