Mladý ruský důstojník našel smrt v plamenech: Záběry ukazují ohnivou zkázu bitevního vrtulníku

Přidat na Seznam.cz

V okupované části Ukrajiny se zřítil ruský bitevní vrtulník Ka-52. Za pád stroje nemohly ukrajinské síly, nejspíš šlo o chybu pilota, jehož tělo už bylo identifikováno, uvádí server Mil.

Záběry na Telegramu zveřejnil kanál Ruské vojenské zpravodajství. Helikoptéra se pravděpodobně 16. března zachytila o elektrické vedení a zřítila se. Potvrzena je smrt jednoho ruského pilota. Záběry ukazují místo posledního odpočinku ruské helikoptéry.

Z bitevního vrtulníku Ka-52 zbyla jen hromada kouřícího šrotu, za kterou se táhne hluboká brázda způsobená samotnou havárií.

Podle zpráv ruského zpravodajského média OREL LIFE se ukázalo, že jde o Romana Filatova, narozeného v roce 1994. Byl důstojníkem ruského 55. samostatného vrtulníkového pluku. V roce 2010 se Filatov po ukončení 9. třídy přihlásil do Achtubinovy kadetské internátní školy s leteckým výcvikem. Poté nastoupil do Uljanovského institutu civilního letectví.

Poté se přidal k ruskému letectvu, které ho později vyslalo na Ukrajinské nebe, kde našel smrt, když jeho helikoptéra zavadila o dráty elektrického vedení.

Zdroje: Mil, Ruské vojenské zpravodajství, OREL LIFE