Masakr ruské obrněné kolony: Záběry ukazují, jak ruská jednotka našla smrt v minovém poli

Přidat na Seznam.cz

Na ponurých záběrech lze vidět, jak ruská vojenská kolona vjíždí na ukrajinské minové pole ve snaze proniknout hlouběji na ukrajinské území. Nahrávku na Twitteru zveřejnil zpravodajský profil NOËL, který se zabývá ukrajinským konfliktem.

Záběry ukazují kolonu těžké ruské jízdy, jak se snaží projet minovým polem. Vůbec se jim to však nedaří, jak zpravodaj Visegrád24 podotknul, tak se Rusové dopustili každé chyby, jaké se dopustit mohli. „Dostali po mobilizaci vůbec nějaký trénink?“ diví se zpravodaj.

Brilantní ruská taktika

Jak militaristický server Global Security naznačuje, postupující síly by měly předpokládat, že každá přístupová cesta nebo pole jsou zaminovány, dokud průzkum neprokáže opak. A když už jednotka ví, že je území zaminované, tak by mělo začít opatrné odminování, popřípadě by se vojáci měli dohodnout o změně trasy.

Existuje celá řada metod, jak odhalit nášlapné miny, odhaluje Průvodce minovými akcemi od Mezinárodního centra pro humanitární odminování v Ženevě. Nebezpečné pasti dokáže odhalit radar, ale také detektor kovů. Existuje také akustická metoda, která může zachytit dutiny, ve kterých číhají nastražené miny. S hledáním min mohou pomoci i zvířata, existují psi, kteří jsou na toto nebezpečné pátrání vycvičeni.

Rusové ukázali, jak se odminování nedělá

Když jsou miny nalezeny, tak začíná odminování. To je nebezpečné a neexistuje žádný ochranný oblek nebo něco podobného, co by samotného člověka dokázalo ochránit před detonací. Miny se po nalezení zneškodňují jejich bezpečným odpálením například za pomocí jiné výbušniny

Oproti tomu Rusové ve videu použili starou známou ruskou taktiku – vjeli přímo do minového pole a doufali, že z něj ve zdraví vyjedou. A to se rozhodně nestalo. Jeden po druhém vozy vybuchovaly poté, co najely na minu. Vystrašení vojáci prchali pryč, zatímco posádky zbývajících vozů zmateně kroužili a couvali kolem, což vyústilo v další výbuchy.

Zdroje: Global Security, NOËL, Průvodce minovými akcemi, Visegrád24