Les smrti: Ukrajinské síly zastavily ozbrojenou ruskou kolonu. Záběry ukazují ohnivou zkázu ruských tanků

Přidat na Seznam.cz

Ruské okupační síly se pokusily o průnik hlouběji do ukrajinského území. Použili k tomu jednu tankovou rotu a jednu pěchotní rotu. „Výsledkem byl ohňostroj za miliony dolarů,“ komentoval zkázu ruského kolony předseda Luhanské oblastní vojenské správy Sergej Gajdaj, který záběry zveřejnil na svém Telegramu.

Ukrajinští obránci udělali s kolonou krátký proces. Za použití minometů, raketometů a dělostřelecké podpory ukončili cestu ruských obrněnců. „Pokus Rusů o postup skončil neúspěchem. Nejméně dva ruské tanky byly zničeny,“ napsal válečný zpravodaj Paul Jawin na Twitteru.

Záběry z ukrajinských dronů, které opět zveřejnil Gajdaj na svém Telegramu, ukazují celé dílo zkázy z ptačí perspektivy. Les zaplnila zlověstná, šedá mlha – to byl dým z explozí a kouř ze zlikvidovaných tanků. Počet obětí nebyl zveřejněn ani potvrzen, Gajdaj však informoval, že postup této konkrétní kolony byl zastaven.

Rusové v lese se stanou součástí pochmurné statistiky, kterou zveřejňuje ukrajinské Ministerstvo obrany na svém Twitteru. Od začátku invaze už údajně zemřelo 145 060 okupačních vojáků a bylo zničeno 3334 tanků a 6569 obrněných vozidel.

Zdroje: Sergej Gajdaj, Paul Jawin, Ministerstvo obrany Ukrajiny