Husarský kousek ukrajinské armády. Jednou střelou zmasakrovali pěchotu Rusů

Přidat na Seznam.cz

Jednotka Omega ukrajinské armády zaznamenala přímý zásah protitankovou řízenou střelou na nepřátelskou skupinu ruských okupantů.

Ukrajinská Národní garda ukázala, jak bojovníci speciální jednotky Omega ničí pěchoty ruských sil. Vojáci speciálních jednotek každý den eliminují nepřítele. Ničí ruské tanky či vozidla IFV, jak uvádí web Ukrinform.

Lokace videa zatím není upřesněna, nicméně poslední zprávy uvádějí, že skupina Omega operuje poblíž Bachmutu.

Ruští okupanti na videu přecházejí zasněžené pole. Přibližně v 7. vteřině záznamu lze zpozorovat rychle letící a červeně zářící střelu, která ke skupině míří zezadu. Dle zdroje na Twitteru se jedná o protitankovou řízenou střelu (ATGM).

Jednotka Omega zaznamenala přímý zásah ATGM na nepřátelskou skupinu ruské pěchoty

Po zásahu skupinky touto střelou následuje destruktivní výbuch. Z videa je však patrné, že i po takovéto explozi pravděpodobně někdo ze skupiny přežil.

Ruská jarní ofenziva

V posledních dnech přibývá podobných záběrů z bojů na Ukrajině a je to známkou stupňujícího se tlaku ze strany Ruska na ukrajinském území. Předpokládá se, že již začala jarní ofenziva, což potvrdil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pro server BBC.

Věří však, že ukrajinské síly dokážou odolávat ruskému postupu tak dlouho, dokud nebudou schopny zahájit protiofenzívu – ačkoli zopakoval své výzvy k větší vojenské pomoci ze strany Západu.

Zdroj: redakce, Ukrinform, BBC