Elitní ukrajinští operátoři v akci: Vyděšení ruští vojáci hledali úkryt v zákopech, do jejich úkrytů pršely granáty

Přidat na Seznam.cz

Záběry ukazují ukrajinské drony, které rozsévají smrt v ruských řadách. Malé létající přístroje na jejich smrtící cesty každý den vysílají vojáci ze 109. horského útočného praporu 10. horské útočné brigády. Zrychlené video, kde lze vidět i to, jak ukrajinský voják připravuje dron před odletem, na Twitter nahrál válečný zpravodaj Paul Jawin.

Voják nejdříve sebere dron a pak na něj připevní granáty. Poté se stroj vznese do vzduchu a poskytuje ukrajinským vojákům vzácné informace o bojišti a ruských pozicích, ale také možnost zasáhnout.

A ukrajinští obránci této možnosti využili. Na záběrech lze vidět, jak do vyhloubených úkrytů, brlohů a zákopů prší granáty. Jeden z ruských vojáků – obtloustlý muž zarostlý vousem, si všimnul, že ho pozoruje nepřátelský dron. Vyděšený voják se okamžitě rozběhl zákopem k vyhloubené díře.

Schoval se v brlohu a vyhnul se tak prvnímu granátu, který dopadl před vchod. Ten další byl však shozen přesně do tmavé hlubiny, ve které se Rus schovával.

Další část ukazuje nešťastníka, který se krčil v zákopu a doufal, že si ho operátor dronu nevšimne. Jeho plán se mu nevydařil a vojáka pohltila exploze granátu. Štěstí neměla ani malá skupinka ruských vojáků, kteří se schovávali v zákopu, než na ně spadly dva granáty. Ti, co mohli, okamžitě utekli do svých děr. Poslední z nich za sebou jen vláčel bezvládné nohy poničené explozí.

Zdroje: 109. horský útočný prapor 10. horské útočné brigády, Paul Jawin