Dokonalá trefa ukrajinských obránců: Jedním zásahem vyřídili 25 Rusů. Zásah přežili jen 4 Rusové

Přidat na Seznam.cz

Záběry zničení ruského úkrytu zveřejnila Státní pohraniční služba Ukrajiny. Během zásahu zahynulo 25 ruských vojáků, čtyřem Rusům se podařilo utéct.

Na videu lze vidět několik ruských vojáků, jak postupují zničenou krajinou mezi dvěma zdmi, kterým se ještě daří stát. Jejich cílem je úkryt se zničenou střechou, kde na ně čekají jejich spolubojovníci. Je to jedno z mála stavení, které v měsíční krajině válečné destrukce pořád stojí.

Poté video ukazuje operátora dronu, který skupinu okupantů zachytil a informace o pozici jejich úkrytu předal dělostřelectvu. Záběry poté ukazují stejné stavení, tentokrát se z něj valí hustá oblaka dýmu. ,,Pohraničníci ukázali, jak vypátrali a zneškodnili 25 útočníků. Dalším 4 nepřátelům se podařilo ustoupit,“ stojí na oficiálním webu Státní pohraniční služby Ukrajiny.

Král oblohy

Pohraničníci údajně během týdne odhalili 68 stanovišť Rusů, 23 kusů nepřátelské techniky a 17 muničních skladů.

Drony jsou podle pohraničníků klíčem k úspěchu na bojišti. Jeden takový dron však průměrně přežije pouhých 5 bojových letů. Proto obránci Ukrajiny prosí o jakoukoliv hmotnou pomoc, ať už v podobě dronů nebo financí, aby i nadále mohli provádět průzkumné i útočné mise pomocí těchto bezpilotních letounů.

Těžké ztráty

Zneškodnění Rusové se stali součástí statistiky, kterou pravidelně zveřejňuje ukrajinské Ministerstvo obrany na svém Twitteru. Podle statistiky, která však nemůže být ověřena z nezávislých zdrojů, ztratily ruské okupační síly od začátku invaze 153 120 vojáků, 3414 tanků a 302 stíhaček.

Zdroje: Státní pohraniční služba Ukrajiny, Státní pohraniční služby Ukrajiny, Ministerstvo obrany Ukrajiny