Další krutá oběť války na Ukrajině: Mladá a krásná Ruslana přišla o nohu

Přidat na Seznam.cz

Je to už více než rok, co Rusko vtrhlo na Ukrajinu s cílem ji dobýt. Válka si již vyžádala desítky obětí z řad vojáků i civilistů. Na mnohých zanechala trvalé zdravotní následky. Jednou z nich je Ruslana Danylkina, mladá devatenáctiletá dívka, která v bojích přišla o nohu.

Když 24. února 2022 začala ruská invaze na Ukrajinu, bylo Ruslaně pouhých 18 let. Statečná dívka se téměř okamžitě přihlásila do řad ozbrojených sil. Prostě nechtěla stát stranou a chtěla chránit svou vlast, píše Ukrajinska pravda na sociální síti Facebook.

Rusja, jak jí mimo jiné přezdívají její příbuzní a kamarádi se stala operátorkou a důstojnicí spojení. Její každodenní rutina byla náročná, trvala téměř 24 hodin, jak uvádí Forbes. Musela být k dispozici ve dne v noci. Navzdory neustálému napětí si Ruslana vedla velmi dobře.

Až do 10. února, kdy se její vozidlo dostalo pod minometnou palbu. Mladá dívka přišla o nohu a podle lékařů by stačilo pár vteřin a přišla by o život. Její příbuzní uvedli, že první dva dny v nemocnici Rusja jen plakala a plakala, uvádí deník Ukraine.ua.

Pak se v ní znovu probudil bojový duch. Dnes se chce dívka stát příkladem pro všechny, kteří stejně jako ona přišli v této válce o končetiny. Ukázat, že v jejím stavu je možný aktivní plnohodnotný život. Že je možné být šťastný.

Zdroje: Facebook, Ukraine.ua, Forbes