Brutální čištění ruského zákopu: Záběry ukazují krvavý střet ukrajinských vojáků s Rusy

Přidat na Seznam.cz

Vojáci 92. mechanizované brigády bojují s Rusy u Bachmutu a často sdílí videonahrávky ze svých útoků. Nyní se na internetu objevilo video zobrazující brutální zákopový střet mezi okupačními vojáky a ukrajinskými obránci.

Koryto dobře chráněného zákopu chránili dva Rusové. Jeden přímo v zákopu, druhý číhal v temném výklenku, který mu poskytoval obranu. V prvním videu lze vidět, jak Rus, který byl pouze v zákopu, bezvědomě leží na zemi.

Jeho kumpán zatím odolával. Jeho výhodná pozice mu dovolila přežít první střet a nyní se snažil zabránit ukrajinským obráncům v postupu. Dva bíle odění muži čekali a radili se, co podniknou, aby ruského okupanta dostali z jeho pozice.

Poté se jeden z nich odhodlal, hbitě se přikradl do blízké vzdálenosti a hodil ruční granát směrem k Rusovu brlohu. Výbušnina zasáhla zeminu nad úkrytem a ruského vojáka vylekala a zranila. Dezorientovaný okupant byl očividně pod vlivem šoku z exploze.

Ukrajinští vojáci poté zahájili druhou fázi svého plánu. Voják se připlížil k úkrytu a z bezprostřední blízkosti vypálil do Rusa ze své pušky. Okamžitě se pak stáhl, zatímco jeho druh celou situaci pojistil dalším granátem. „Vojáci 92. brigády čistí zákop od Wagnerovců,“ okomentoval nahrávku vojenský zpravodaj Paul Jawin, který se zabývá válkou na Ukrajině. „Poslední okamžiky zákopové bitvy u Bachmutu,“ okomentoval stejný incident jiný zpravodaj NOËL reports.

Podle serveru Mil došlo k souboji v okolí takzvané Bachmutské cesty života, což je důležitá zásobovací tepna, bez které by se ukrajinští obránci neobešli. Údajně bylo během podobných zákroků eliminováno více než 30 ruských vojáků.

Zdroje: 92. mechanizovaná brigáda, Paul Jawin, NOËL reports, redakce, Mil