Bachmutská past: Záběry ukazují, jak nastražené miny likvidují ruské vojáky. Úkryt Wagnerovců se zhroutil jako domeček z karet

Přidat na Seznam.cz

Město Bachmut v Doněcké oblasti je už devět měsíců dějištěm těch nejprudších bojů celého rusko-ukrajinského konfliktu. Kdysi prosperující město připomíná ruiny Stalingradu. A těch pár domů, které ještě stojí, je mnohdy přeměněno ukrajinskými obránci na smrtící pasti.

Rusové v Bachmutu chtěli použít opuštěný kulturní dům jako svůj úkryt. Ten byl však opuštěný záměrně. Ukrajinští vojáci po sobě nechali nálože a jen čekali, než se Rusové nastěhují dovnitř. Z úkrytu se pak stala explozivní hrobka, když byla celá vražedná směs odpálena.

„Kulturní dům byl vyhozen do povětří, pravděpodobně plný Wagnerovců. Ruské kanály informují, že mnoho domů v Bachmutu je zaminováno a čeká na obsazení ruskými vojáky, jen aby je mohlo poslat rovnou do pekel,“ okomentoval situaci válečný zpravodaj Tendar, který se zabývá válkou na Ukrajině.

Záběry ukazují, jak se mohutná stavba zřítila k zemi jako domeček z karet. Po budově zůstal jenom obrovský mrak šedého kouře. Nahrávka dále zobrazuje ukrajinského vojáka, který měl na svědomí odpal nepřátelského úkrytu.

Zdroje: Tendar, Státní pohraniční služba Ukrajiny, redakce