Muž, který se domnívá, že je syn krále Karla III. ostře k princi Harrymu: „Byl okraden… jako já.“ Lituje svého „bratra“?

Přidat na Seznam.cz

56letý Simon Dorante-Day, který se domnívá, že je nemanželským dítětem krále Karla III. a Camilly Parker-Bowles, se zastává svého údajného bratra prince Harryho. Je to jeho reakce na to, že jsou stále odvážnější v tom, proč opustili královskou rodinu. „Kdybych je potkal, objal bych je. Můj otec Harryho okradl… stejně jako mě.“ – říká.

Britská královská rodina čelí jedné z největších krizí ve své historii. V nejbližších dnech, přesněji 10. ledna 2023, budou zveřejněny deníky prince Harryho, které jsou označovány za senzační. Sám princ za ně údajně zaplatil zaokrouhlenou částku 35 milionů liber (téměř 200 milionů korun). Světlo světa spatřila také část dokumentu Netflixu o Harrym a jeho manželce Meghan Markle, kteří jsou už léta v rozporu s ostatními členy královské rodiny, psal deník Insider.

Simon Dorante-Day: „Vypilovali mi zuby, aby skryli můj původ“
Král Karel III., který je na trůně od smrti své matky, královny Alžběty, před více než třemi měsíci, má mezitím jiný problém. Je to jeho údajný tajný syn, Australan Simon Dorante-Day. Šestapadesátiletý muž se narodil 5. dubna 1966 v britském městě Portsmouth. O několik měsíců později měl být dán k adopci a putoval do Austrálie ke své nové rodině. Podle jeho teorie se narodil, když bylo Charlesovi 17 a Camille Parker-Bowlesové, která má být jeho matkou, 18 let. Dorante-Day se už nějakou dobu snaží dokázat, že mu v žilách koluje modrá krev a že právo zdědit trůn po Charlesovi má především on, a nikoli William a Harry. Tvrdí také, že byl v dětství podroben krutému zacházení, aby skryl svůj královský původ. „Měl jsem modré oči, ale v osmi letech mi je násilím změnili na hnědé. V patnácti letech mi zase vypilovali dva zuby.“ – tvrdí. Australan odhalil, že krátce před smrtí Alžběty II. jí poslal dopis, v němž ji žádal, aby Charlese přiměla podstoupit test DNA na určení otcovství. „Karel dostal, co chtěl – trůn, manželku, všechno. I já chci získat to, za co bojuji. (…) Pokud není mým otcem, ať to dokáže,“ řekl v rozhovoru pro australskou televizi 7News.

Nemanželský syn Karla III. „Harryho a Meghan bych objal.“
Deník Marca nyní uvádí, že ačkoli se Dorante-Day k dokumentu Netflixu o Harrym a Meghan stále nevyjádřil, v minulosti se svého údajného bratra zastal. Učinil tak po slavném šokujícím rozhovoru, který pár (princ a Megan Markle) poskytl Oprah Winfrey. Tehdy řekl: „Harryho okradl … jeho táta, stejně jako mě. První věc, kterou bych udělal, kdybych potkal Harryho a Meghan, by bylo velké objetí. Myslím, že to potřebují.“ Dorante se však netají tím, že by se sám rád stal hlavním hrdinou filmu nebo seriálu společnosti Netflix.

Zdroj: Insider, 7News, Marca