Covid byl horší než válka, tvrdí Babiš. Současná vláda to má prý lehčí

Přidat na Seznam.cz

Andrej Babiš má za to, že válka jeho vlády s covidem byla mnohem horší než je válka na Ukrajině. Vládě Petra Fialy se snaží vytknout, že mění svůj program a nové skutečnosti typu konfliktu na Ukrajině podle něj k tomu nejsou důvodem. Dokonce se podivuje „Jaká válka?“.

Nikdo nebyl v horší situaci než my

Andrej Babiš se v podcastu Čestmíra Strakatého snaží přesvědčit moderátora a potažmo posluchače, že se současná vláda nachází v lehčí situaci, než v jaké byl on, když byl premiérem. „My nejsme ve válce, válka je na Ukrajině,“ tvrdí a dodává „My jsme válčili s covidem a to byla podstatně horší situace.“ A snaží se tak kritizovat vládu za to, že se nedrží původních programových prohlášení, na poznámku moderátora, že nastaly nové skutečnosti, třeba válka na Ukrajině reaguje: „Nikdo nebyl v horší situaci než my.“

Na planety sluneční soustavy si nevzpomněl, protože byl rozhozený

Babiš se na rozhovor připravil a vzal si s sebou seznam planet sluneční soustavy a knihu Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška. Zřejmě to mělo být zlehčení jeho faux paux, kdy mu žáci v pořadu Tabule kladli otázky a Babiš neznal planety sluneční soustavy ani díla nejznámějších českých autorů.

K události se vyjádřil tak, že byl rozhozený, protože mu před tím pustili video. Podle moderátora se mohlo jednat o video Tomáš Kluse, který se už dlouho proti Babišovi vymezuje v rozhovorech i hudbě, ale bývalý premiér to nechtěl dál komentovat. Nicméně dodal, že děti se sním potom šly rády vyfotit, což je v rozporu s tvrzením ředitelky žáků Chárové, která po skončení jeho „show“ prohlásila, „že dětem ani tak nevadilo, že některé věci nevěděl, ale mrzelo je jeho chování.“

Dále Babiš prohlašuje, že má dobré vztahy se všemi svými dětmi včetně Andreje Babiše mladšího. Nedávno však tvrdil, že ho jeho syn nemá rád, a proto proti němu svědčil u soudu. Mimo jiné se také vyjadřuje k ilegálním migrantům, „kteří jsou ozbrojení a představují nebezpečí.“ čímž se nepochybně snaží oslovit i voliče SPD, aby ho podpořili v prezidentské volbě.

Diváci podcastu se shodují na tom, že bylo náročné celá rozhovor doposlechnout až do konce. Na straně druhé, moderátor zvládl svoji roli se ctí a dokázal to asertivně a s ironií. „Bylo to náročné dokoukat, on se nedá poslouchat. To je narcis, hrozný, všechno udělal a zařídil. Čestmíre všechna čest za dobře zvládnutý rozhovor,“ komentuje například jeden z posluchačů.

Zdroj: Redakce, Youtube