Na Twitteru se strhla mela ohledně chudoby. Může za to rodina, tvrdí Miroslav Kalousek. Byl slovně napaden

Přidat na Seznam.cz

Aktivistka Veronika Holcnerová vedla na sociální síti diskuzi, kde označila bývalého ministra financí Miroslava Kalouska vulgárním výrazem. Ten se proti tomu ohradil.

Vše odstartoval příspěvek Daniela Hůle na jeho Twitteru, který je vedoucím nadace Člověk v tísni, kde uvedl:  „Představte si, že se narodíte do rodiny, kde nikdo nemá víc než základní vzdělání, peníze nárazové a z dávek. Na obědy ani do družiny nechodíte, protože vám to doma nezaplatí, na školu v přírodě nejedete, nemáte na to a s úkoly vám nikdo neporadí. Realita desítek tisíc českých dětí.“

Na tento příspěvek reagoval Miroslav Kalousek tím, že je to realita, ale rozhodně za ni nemůže stát. Takové situace jsou podle něj pouze vinou rodiny dětí, kterých se to týká.

Toto vyjádření nenechalo chladnou aktivistku Veroniku Holcnerovou, která ve svém příspěvku označila Miroslava Kalouska jako zm*da.

Miroslav Kalousek následně zareagoval, že nehodlá zveřejňovat kolika rodinám sám přispěl. Ale pouze takovým, kde je to opravdu potřeba, nikoli rodinám, kde jdou peníze na cigarety a alkohol.

Holcnerové také sdělil, že slušné slečny by neměly používat těchto vulgárních výrazů. Podpořil ho také miliardář Ivo Lukačovič: „Osobní urážky místo racionální a věcné diskuze? Pěkně prosím, vypadněte z Twitteru a už sem nelezte.“

Většina komentářů je na straně Miroslava Kalouska. Nicméně jsou názory, že nejdříve by měl u takových situací konat stát, a nikoli neziskové organizace.

Zdroj: Twitter