Slavná zpěvačka si prošla peklem: Utajená smrt syna. Žil jen dva dny!

Přidat na Seznam.cz

Podlehla slavnému boháči, ale nebylo jim souzeno štěstí. Operní zpěvačka Maria Callas porodila Aristotelu Onassisovi syna, ale ten žil jen dva dny. Později ji podnikatel opustil pro Jackie Kennedy.

Maria Callas se narodila 2. prosince 1923 v New Yorku rodičům řeckého původu. Její hudební talent se začal projevovat už ve věku tří let. Její máma kdysi snila o životě plném umění, a tak se chopila příležitosti a nutila dceru zpívat. Ta to podle vlastních slov v té době nesnášela.

Hudební vzdělání pak obdržela v Aténách. V dubnu 1938 poprvé zpívala veřejně v rámci svého studia. Profesionální debut přišel v únoru 1941 v malé roli v opeře Boccaccio.

Maria Callas v sobě spojovala dramatický sopránový hlas se skvělými hereckými schopnostmi, čímž se stala jednou z největších operních zpěvaček na světě. Byla schopna zazpívat stejně dramatické partie v operách Giuseppe Verdiho a Richarda Wagnera, jakož i lehké koloratury z oper Gioacchina Rossiniho. Soustřeďovala se zejména na ranou italskou operu a Giuseppe Verdiho. Ctitelé jí dali přezdívku La Divina – božská.

Časem vystupovala v těch nejprestižnějších operních domech po celém světě. V rámci kariéry jí pomáhal italský podnikatel Giovanni Battista Meneghini, který se stal jejím manželem.

S vystoupeními se Maria Callas definitivně rozloučila v roce 1965 v londýnské Covent Garden, když ji začal zrazovat hlas.

V létě 1959 začal její devítiletý vztah s Aristotelem Onassisem. Její manžel Meneghini nesouhlasil s rozvodem a Onassis se sice s manželkou rozešel, ale jeho dvě děti a další členové rodiny byli proti jeho nové partnerce.

V těchto dramatických okamžicích v roce 1960 Maria Callas porodila Onassisovi syna, který žil jen dva dny. Byla to tragédie, dlouho pečlivě ukrývaná před celým světem, a měla vliv na jejich další život.

Nakonec se mezi ně v roce 1968 postavila slavná žena Jacqueline Bouvier-Kennedy, vdova po 35. americkém prezidentu Johnu Fitzgeraldovi Kennedym. „Už jen moji psi mě nezradili,” takto trpce okomentovala Maria sňatek Aristotelese Onassise s Jackie, usadila se v Paříži a stále více se stranila lidí.

Maria Callas náhle zemřela 16. září 1977 ve svém pařížském apartmá ve Francii. Měla pouze 53 let.

Zdroj: VanityFair, LeFigaro, Wikipedia