Neuvěřitelný příběh přežití 15leté Mary Vincentové. Násilník jí zaživa usekl obě ruce sekerou. Musela s krvavými pahýly doputovat pro pomoc

Přidat na Seznam.cz

V roce 1978 se Mary Vincentová, patnáctiletá dívka s dobrodružným duchem, vydala na osudovou cestu stopem ze Soquelu do Corony v Kalifornii, uvádí příběh web Ranker. Netušila, že tento nevinný čin navždy změní její život. Na své cestě potkala Lawrence Singletona, padesátiletého obchodního námořníka.

Singleton nabídl Mary 29. září 1978 svezení ve své dodávce v Berkeley v Kalifornii. Singleton ji ujistil, že má namířeno do Rena v Severní Karolíně a že ji může svézt do Los Angeles. Mary, které zbývalo stopovat 400 kilometrů, jeho nabídku opatrně přijala a nastoupila do dodávky.

Navzdory Singletonovu zdánlivě přátelskému chování se brzy ukázala jeho pohnutá minulost a osobní problémy. V minulosti byl odsouzen za podílení se na trestné činnosti nezletilých, bojoval se závislostí na alkoholu a nedávno se rozvedl se svou druhou ženou, což vedlo k odcizení s jeho dcerou.

První tušení

Mary měla pocit, že něco není v pořádku, a krátce poté, co přijala nabídku k odvozu, si zapálila cigaretu. Potom, co si jednou kýchla, se Singleton natáhl, dotkl se jejího krku a ptal se na její zdraví. Mary byl fyzický kontakt nepříjemný a odtáhla se. Když ale ze Singletona nevycítila žádné další známky nebezpečí, nakonec v autě usnula.

Když se Mary probudila, uvědomila si, že něco není v pořádku. Sjeli z trasy a místo jejího zamýšleného cíle jeli zpátky do Nevady. Když si Mary uvědomila, že situace je špatná, našla v těsném prostoru dodávky ostrý klacek a namířila ho na Singletona s požadavkem, aby okamžitě změnil směr a odvezl ji do původního cíle. Singleton překvapivě souhlasil, klidně se omluvil a představil se jako „čestný muž, který jen udělal chybu“.

„Chceš být volná? Tak teď jsi.“

Maryina úleva však trvala jen krátce. Singletonova pravá povaha se brzy projevila tím nejděsivějším způsobem, jaký si lze představit. V jednu chvíli během cesty Singleton zastavil dodávku, údajně aby si odskočil na toaletu. Mary využila příležitosti, aby si protáhla nohy, a sklonila se, aby si zavázala tkaničku. V náhlém a brutálním aktu násilí ji Singleton udeřil a zasadil jí silné rány do zátylku, z čehož se zhroutila. V ten moment se naplnily Maryiny nejhorší noční můry, neboť Singleton ji sexuálně napadl, znásilnil a vyhrožoval jí smrtí, pokud se odváží křičet.

Singleton pak Mary svázal ruce za zády a pokračoval v jízdě. Cesta se zdála být nekonečná, protože Mary musela snášet nepředstavitelnou bolest a strach. Nakonec Singleton dodávku zastavil a ruce jí rozvázal. To, co následovalo, však bylo nepochopitelnou noční můrou. Přikázal jí, aby vypila neznámou alkoholickou látku z plastového džbánku, než pokračoval v sexuálním napadání.

Když po tomto dalším útoku nabyla vědomí, Singleton jí přikázal, aby si lehla na okraj silnice. Mary z posledních zbytků sil svého trýznitele prosila, aby ji osvobodil a slibovala, že jemu se nic nestane. Jeho odpověď zněla: „Chceš být volná? Tak teď jsi.“ Než si Mary stihla uvědomit, co se děje, sekerou jí usekl obě paže těsně nad lokty. S domněnkou, že brzy umře, její tělo pohodil do nedaleké rokle. Nacpal ji do betonové roury, aby ji nikdo nenašel a nechal ji tam zmrzačenou vykrvácet.

Neskutečný konec tragické události

Osamělá, nahá a silně krvácející Mary čelila chmurné realitě své situace. Jako zázrakem se jí podařilo z roury dostat ven. Aby zabránila masivní ztrátě krve, obalila si pahýly rukou bahnem, které následně ztvrdlo a vytvořilo krustu. S pahýly zdviženými nad hlavou, což byl další její způsob, jak zmenšit ztrátu krve, se jí podařilo vyškrábat z rokle ven. Poté ušla další tři míle, než narazila na nejbližší silnici. Každý krok pro ni musel znamenat nesmírné utrpení.

První auto, kterému se dostala do zorného pole, ujelo pryč. Není divu, musela vypadat jako postava z hororu, celá od krve, bez rukou a nahá. Přesto zasáhl osud a přivedl jí do cesty soucitný pár, který zastavil a nabídl jí pomoc. Zabalili ji do deky a zavolali sanitku, aby jí poskytla lékařskou péči, kterou tak zoufale potřebovala.

Maryino přežití nebylo ničím jiným než zázrakem. Navzdory rozsáhlému fyzickému a psychickému traumatu, které prožila, sebrala sílu svědčit proti Singletonovi. Postavila se před soud, označila útočníka za „mého útočníka“ a odvážně tvrdila, že je zodpovědný za hrůzy, které jí způsobil. Její svědectví spolu s přesvědčivými důkazy vedlo k Singletonovu odsouzení a uložení trestu odnětí svobody. Později byl pachatel ještě za jinou vraždu odsouzen k trestu smrti, což potvrzuje taky deník All That’s Interesting, a Mary už je tak mimo nebezpečí.

Dnes je Mary Vincentová symbolem houževnatosti a vítězství nad nepředstavitelnou nepřízní osudu. Své zkušenosti proměnila v aktivní pomoc dalším lidem. Mary se věnuje svému uměleckému nadání, stala se vášnivou obhájkyní obětí a svůj příběh sdílí s ostatními. Její nezdolný duch slouží jako maják naděje a inspiruje ostatní, že sílu žít lze najít i v těch nejtemnějších dobách.

Zdroj: Ranker.com, All That’s Interesting