Les Hoia-Baciu: Bermudský trojúhelník Rumunska

Přidat na Seznam.cz

Pokud někdo vysloví slovo „Transylvánie“, asi každý si vybaví krutého vládce Vlada III. Draculu, který se stal předlohou pro upíra Drákulu, ale na něj tentokrát zapomeňte, protože ve stejné zemi ještě existuje nejstrašidelnější les na světě, ve kterém se dějí paranormální věci.

Les Hoia-Baciu

Tento les je zaplněný stromy, jejichž kosterní postavy se kroutí a točí do spirály, takže to vypadá, jako by se kroutily, aby natáhly ruku a dotkly se vás. Vzduch naplňuje děsivé ticho, přerušované jen kroky neviditelných postav.

Vzhledem ke své děsivé atmosféře není divu, že les Hoia-Baciu je považován za jeden z nejstrašidelnějších lesů na světě. Není divu, že někteří dokonce les nazývají „Bermudský trojúhelník Rumunska“.

Podle místních pověstí mezi křivými stromy číhají duchové. Jeden příběh vypráví o mladé dívce, která zmizela v lese, aby se po pěti letech znovu objevila a nemohla si vzpomenout, kde přesně byla. Jiná legenda mluví o pastýři, který také zmizel spolu se svými ovcemi.

Les samozřejmě nabízí mnohem víc než jen temné vzrušení. Je to příjemná rekreační oblast, která umožňuje místním obyvatelům a turistům odpočinout si od městského ruchu. 

Návštěvníci lesa údajně pociťují pocit úzkosti. Někteří se dokonce vrátili s vyrážkami, škrábanci a popáleninami, které si nedokázali vysvětlit. V nejhorším případě lidi začne bolet hlava a ztratí pojem o čase, uvádí server eurozpravy.cz.

Zdroj: atlasobscura.com, eurozpravy.cz,