Žirafa zvedla batole z auta při jízdě v safari parku

Přidat na Seznam.cz

USA Rodina, která navštívila park Fossil Rim Wildlife Center v texaském Glen Rose, popisuje okamžik, kdy žirafa vytáhla jejich batole z auta za košili.

Pár z Texasu zažil šokující incident při návštěvě centra pro divoká zvířata poté, co žirafa vytáhla jejich batole během průjezdu safari parkem. Návštěvníci se mohou sami projet po stezce, aby si divokou zvěř prohlédli zblízka a nakrmili ji, píše CNN.

Dvouletá holčička seděla se svou matkou na zadním sedadle rodinného náklaďáku, když krmila žirafu, než ji zvíře popadlo za tričko a zvedlo do vzduchu. Okamžik zachytila na kameru maminka a návštěvníci v autě za nimi.

Otec uvedl ABC News, že žirafa jeho dceru nakonec pustila a dcera neutrpěla žádná zranění.

Podle pravidel na webových stránkách centra se během průjezdu „ručně smí krmit pouze žirafy. ParkFossil Rim Wildlife Center ve středu vydal prohlášení pro deník ABC News.

„Nedávno jsme byli upozorněni na incident týkající se jedné z našich žiraf, ke kterému došlo minulý víkend,“ uvádí se v prohlášení. „Incident nám byl poprvé nahlášen v pondělí 3. června. Bezpečnost našich hostů a zvířat je pro nás vždy na prvním místě. Přestože k takovému incidentu nikdy předtím nedošlo, podnikáme okamžité kroky, abychom zajistili, že se to nebude opakovat.“

Zdroj: ABC News, CNN