Ze zoo zmizela zebra, jelen a kozy. Ředitel servíroval zvířata na soukromém večírku přímo v areálu

Přidat na Seznam.cz

Bývalý ředitel zoologické zahrady byl obviněn ze zabití čtyř trpasličích koz a jejich servírování na vánočním večírku v Mexiku, píše deník Evening Standard.

Úřady uvedly, že při vyšetřování bylo zjištěno, že některá zvířata z místní zoo ve městě Chilpancingo na jihu země byla údajně na příkaz Josého Rubena Navy prodána, vyměněna nebo snědena. Jedním z nejvíce šokujících obvinění však bylo, že ředitel zoo uvařil čtyři samce trpasličích koz, aby je podával na banketu na konci roku.

„Tato čtyři zvířata byla poražena a uvařena v areálu zoo a byla podávána jako jídlo na oslavě konce roku.“ uvedl Fernando Ruiz Gutierrez, ředitel státního odboru životního prostředí. „Tím bylo ohroženo zdraví lidí, kteří je jedli, protože tato zvířata nebyla vhodná k lidské spotřebě.“ dodal.

Úřady také uvedly, že zebra byla vyměněna za nářadí a jeleni a skot watusi byli bez řádného účetnictví prodáni soukromým osobám, jak píše také deník Live Now Fox.

Mexiko má dlouhodobě problém se soukromníky, kteří si nelegálně pořizují exotická zvířata. Již léta je známo, že obchodníci s drogami v Mexiku budují soukromé zvěřince lvů, tygrů a dalších divokých zvířat.

Zdroj: Evening Standard, Live Now Fox