Vešel na toaletu a ztuhl. V záchodové míse našel obrovského ještěra. „Syčelo to na mě.“

Přidat na Seznam.cz

„Godzilla na mém záchodě!“. Takto hovoří 58letý John Riddle z Floridy o zvířeti, se kterým se setkal na vlastní toaletě. Muž, který bydlí v jednom z domů v Hollywoodu, si šel ulevit a zjistil, že v záchodové míse šplouchá leguán. Byl viditelně rozrušený a vypadal nebezpečně. „Syčel na mě a začal na mě cákat,“ řekl.

Horor na Floridě. Příšera v záchodové míse
Nevědomky si John, který bydlí v hollywoodské nemovitosti, šel ulevit na záchod, a když se přiblížil k toaletě, zjistil, že ji pravděpodobně nebude moci použít, protože byla obsazena někým jiným, píše deník The Guardian. „Vešel jsem do koupelny a našel jsem tam něco, co vypadalo jako monstrum, jako Godzilla, ztuhl jsem“ uvádí John Riddle, kterého cituje deník NBC15. „Nevypadalo to vůbec šťastně, začalo to na mě cákat a syčet. Brzy se ukázalo, že je to prostě leguán, který se nějak dostal do domu.

Leguáni potřebují teplo, jinak padají ze stromů
Osmapadesátiletý muž zachoval chladnou hlavu a běžel pro síť, kterou používal k čištění bazénu. Přitom nezvaného hosta vytáhl z mísy a vynesl ho ven. „Myslím, že přestanu nechávat vchod na terasu otevřený,“ řekl poté. Jak portál připomíná, leguáni se na Floridě usadili teprve v 60. letech 20. století a od té doby jejich populace stále roste. Odborníci varují, že zvířata mohou přenášet salmonelu, a když se ochladí, stávají se letargickými a mohou samovolně padat ze stromů.

Zdroj: The Guardian, NBC15