V řece Radbuze v centru Plzně byla nalezena uříznutá lidská hlava!

Přidat na Seznam.cz

V pátek odpoledne museli policisté uzavřít část nové náplavky na Anglickém nábřeží. Našla se tam totiž uříznutá lidská hlava.

Tuto nepěknou zprávu přinesl jako první server krimi-plzen.cz. Ve svém článku popsali, že hlava, jež našla slovenská turistka, byla v pokročilém stádiu rozkladu a byla tak ve vodě už nějaký čas. To znamená, že by mohla souviset s případem vraždy, ke které došlo loni. V loňském v lednu se totiž dál po proudu řeky nalezlo zohavené tělo bez hlavy a genitálií, s rozpáraným hrudním košem bez některých orgánů a s odříznutými kusy masa v oblasti hýždí.

„Mohu potvrdit, že od dnešních odpoledních hodin prověřujeme nález lidských ostatků, které byly nalezeny v řece Radbuze poblíž Denisovo nábřeží v Plzni. Šetříme veškeré okolnosti této události a celým případem se nyní zabývají plzeňští kriminalisté,“ uvedla mluvčí policie, a následně pro server Krimi Plzeň uvedla, že se nyní čeká na výsledky prováděných odborných expertíz.

Nyní samozřejmě plzeňští kriminalisté pátrají po tom, komu hlava patřila, i po tom, jak se dostala do řeky.

Podezřelý z loňské brutální vraždy dopaden

Tento člověk již v minulosti spáchal 79 trestných činů, které završil vraždou tak brutální, že šokovala zkušené kriminalisty i koronera.

Podezřelého z loňské ohavné vraždy se povedlo vypátrat letos v únoru. „Po více než roce intenzivní práce policistů ze speciálně ustanoveného vyšetřovacího týmu se nám podařilo tento případ vraždy objasnit. Ve čtvrtek 29. února 2024 zadrželi kriminalisté v Plzni podezřelého dvaačtyřicetiletého muže, kterého následně vrchní komisař obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Pavla Burešová.

Obviněný Tomáš H narozený v roce 1981. ale vraždu Slováka pohybujícího se mezi plzeňskými bezdomovci , stále popírá. Z ase bou má více než neuvěřitelnou trestní minulost. Policisté u něj řešili už 50 krádeží, 10 případů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, opakované případy zanedbání povinné výživy, opakované ublížení na zdraví, opakované vloupání, ale také i za loupež, násilí proti úřední osobě, neoprávněné držení platebního prostředku a další trestné činy. 

Zdroj: Deník, Krimi Plzeň