Uprchlí koně pobíhali v Londýně. Pět koní, uteklo poté, co během cvičení shodili jezdce

Přidat na Seznam.cz

Velká BritániePět koní se v centru Londýna splašilo poté, co během cvičení shodili své vojenské jezdce – včetně jednoho, který byl celý od krve. Nejméně jeden voják byl zraněn poté, co vyplašení koně narazili do aut před hotelem Clermont na Buckingham Palace Road ve čtvrti Victoria.

Lidé uvedli, že slyšeli vojáka křičet bolestí poté, co viděli, jak spadl z koně, který narazil do auta. Koně se splašili při každodenním ranním cvičení kolem 8:40 ráno. Jeden z koní také zřejmě narazil do dvoupatrového autobusu a rozbil jeho čelní sklo, zatímco další údajně narazil do černého taxíku.
Záchranná služba přispěchala na pomoc zraněnému vojákovi. „Viděl jsem vojáka, jak padá na ulici poté, co kůň narazil do auta. Jeden z mých kolegů zavolal policii. „Muž tvrdě dopadl na zem, křičel bolestí. Na zaparkovaném autě byla vidět krev,“ řekl deníku The Telegraph jeden z místních.

Zasažen byl údajně také stříbrný Mercedes-Benz, který měl poškozený bok a rozbitá dvě zadní okna. Buckingham Palace Road byla po šokujícím incidentu uzavřena a byl vytvořen kordon. Kolem zraněného vojáka byl postaven modrý plachtový stan.

Koně běželi ulicemi Victoria a dostali se až na východ k Aldwych, než je policie zklidnila a zadržela Highway u Limehouse. Policisté nyní čekají na armádní koňské boxy, které zvířata odvezou, píše deník Yahoo.

Zdroj: The Telegraph, Yahoo