Snowboardisté v Tatrách se setkali tváří v tvář s medvědem, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Mnoho turistů mířících do hor se otřese při takovém setkání, jaké zažila skupina snowboardistů v Tatrách. Na videu, které obletělo sociální sítě, je při sjíždění jedné ze sjezdovek vyděsil obrovský medvěd.

K neobvyklým scénám došlo ve Vysokých Tatrách v oblasti Tatranské Lomnice na Slovensku. Vyděšený medvěd běžel po svahu doslova pár metrů kolem lidí lyžujících na sjezdovce.

Video sdílel jeho autor na Facebooku a okamžitě vzbudilo velký obdiv, ale i zděšení mezi komentujícími.

Zvíře omráčené lidskou přítomností se snaží co nejrychleji vzdálit, ale jak je vidět, není to tak snadné, protože kolem je několik snowboardistů. Někteří z nich mohou být svému kamarádovi, který je na běžícího medvěda upozornil, velmi vděční. Naštěstí vše skončilo jen velkým překvapením.

„Pokud se setkáte s medvědem, nepanikařte, neutíkejte prudce pryč, nezačínejte mluvit, zpívat nebo tleskat. Stůjte klidně a zvedněte ruce nad hlavu. Pokud medvěd nezmizí v lese nebo v křoví, v klidu ustupte,“ radí lesníci ze Státních lesů, kteří už zažili mnoho setkání s medvědy a vždy z nich vyšli bez úhony.

„Pokud je velmi blízko, měli byste se vrhnout obličejem k zemi a chránit si hlavu rukama. Když ležíte, zvíře obvykle neútočí“ poznamenávají.

Zdroj: Facebook