Řidič si údajně nevšiml, že jede 218 km/h

Přidat na Seznam.cz

Dálniční policisté na své hlídce na dálnici D6 vedoucí ze Sokolova do Chebu všimli vozidla, které jelo opravdu velmi rychle.

Řidič vozidla značky Porsche se v připojovacím pruhu nejdříve téměř zastavil, a následně se prudce rozjel. Hlídka, která se za ním okamžitě rozjela chvílemi naměřila rychlost vozu i 218 km/h.

Řidič vozidla značky Porsche byl ztotožněn jako šestatřicetiletý cizinec, podle informací krimi-plzen.cz se jednalo o Chorvata, který policistům uvedl, že ho překročení povolené rychlosti mrzí a jednalo se o chvilkovou nepozornost, kdy nesledoval tachometr ve vozidle.

Dechová zkouška vyšla u chorvatského řidiče Porsche negativně, uvádí Policie ČR.

„Policisté osobní automobil předepsaným způsobem zastavili a řidiče automobilu vyzvali k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení motorového vozidla. Lustrací byl řidič vozidla značky Porsche ztotožněn jako šestatřicetiletý cizinec, který policistům uvedl, že ho překročení povolené rychlosti mrzí a jednalo se o chvilkovou nepozornost, kdy nesledoval tachometr ve vozidle. Cizinec se zároveň podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Policisté s řidičem, kterému byl zadržen řidičský průkaz, sepsali oznámení o přestupku, které bude oznámeno odpovědnému správnímu orgánu k projednání,“ sdělil pro krimi-plzen.cz tiskový mluvčí policie .

Řidiči hrozí pokuta 7 až 25 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců.

Zdroj: Policie, Krimi Plzeň