Řidič se s vozem nevešel do myčky. Zaklíněné vozidlo museli vyprostit hasiči

Přidat na Seznam.cz

Poněkud kuriózním případem se zabývala policie z Královéhradecka. 16. dubna přijali policisté na linku 158 oznámení o zaklíněném nákladním vozidle v mycím boxu u čerpací stanice v Hradci Králové, informuje Policie České republiky.

Policisté u 51letého řidiče vozidla značky Iveco Daily po příjezdu provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Nikdo při incidentu neutrpěl žádné zranění. Za nerespektování značky „Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje 2,8 m“ však policisté muži uložili tisícikorunovou pokutu.

Vozidlo je na tom podstatně hůře. Odhadovaná škoda na vozidle je asi 100 tisíc korun a na mycím boxu 50 tisíc korun. Automobil se do mycího boxu zaklínil takovým způsobem, že jej museli vyprostit až přivolaní hasiči.

Zaklíněné vozidlo ve fontáně

Kuriózní případ řešili před sedmi lety také policisté v Praze, uvedl server Aktuálně. Těsně před půlnocí byla místní policie přivolaná k zaklíněnému automobilu ve fontáně. Žena nezvládla řízení a vjela do fontány. Vůz byl zaklíněn v polovině podvozku tak pevně, že museli zasáhnout přivolaní hasiči. Těm pomohl k vyproštění automobilu až povolaný jeřáb. 

Zdroj: Policie České republiky, Aktuálně