Při zkoušce na vojenské přehlídce v Malajsii se srazily dva vojenské vrtulníky. Zemřelo deset lidí

Přidat na Seznam.cz

Dva vrtulníky malajského námořnictva se srazily ve vzduchu během úterní zkoušky námořní přehlídky a zabily všech 10 členů posádky na palubě, uvedlo námořnictvo v prohlášení.

K incidentu došlo na námořní základně Lumut v západním státě Perak v 9:32 místního času, uvedlo námořnictvo. „Všechny oběti byly potvrzeny jako mrtvé na místě a byly odeslány do vojenské nemocnice na námořní základně Lumut k identifikaci,“ uvedlo námořnictvo.

Na videu, které koluje v místních médiích, je vidět, jak několik vrtulníků letí ve formaci, když rotor jednoho z nich narazí do rotoru druhého, načež se oba stroje zřítí na zem. Místní policie potvrdila, že záběry jsou pravé. Námořnictvo uvedlo, že bude příčinu srážky vyšetřovat, píše CNN.

Zúčastněné vrtulníky byly lehký Eurocopter AS555SN Fennec s třemi členy posádky a vrtulník pro námořní operace AW139 se sedmi lidmi na palubě, uvedlo námořnictvo, píše deník Guardian.

Ministr obrany Mohamed Khaled Nordin řekl, že oba letouny nacvičovali na přehlídku k 90. ​​výročí založení malajského královského námořnictva, která se má konat v sobotu. Probíhají snahy o ověření totožnosti zabitých členů posádky, z nichž všichni byli mladší 40 let, řekl novinářům Mohamed Khaled.

Zdroj: CNN, Guardian