Penisová aféra na německém vánočním trhu. Cukrář způsobil pozdvižení

Přidat na Seznam.cz

Německo Holandský cukrář Dick Middel (53) způsobil pozdvižení na vánočních trzích v Erfurtu. Terčem pozornosti se stal jeho stánek s netradičními cukrovinkami ve tvaru penisů, vagín či prsou, jak informoval německý deník Bild.

Cukrář se rozhodl obohatit vánoční trh například o penisy a prsa z lékořice či vagíny s broskvovou příchutí. Ty však nyní musí dle nařízení úřadu balit do igelitových sáčků a schovat za méně pobuřující výrobky. Tržní úřad byl totiž natolik vyburcován specialitami cukráře, že ve stánku provedl následnou kontrolu. Cukrář Middel posléze situaci přirovnal k návštěvě z mravnostního oddělení.

Úřady již dříve deníku Bild sdělily, že jsou v zásadě přípustné pouze produkty a služby, které odpovídají charakteru erfurtského vánočního trhu a které jsou vhodné zejména pro rodiny.

Sám Middel však neshledává důvod k urážlivosti: „Vidím v tom jen vánoční zvonky a broskvové kroužky. Mimochodem, sladkosti jsou dobrou ozdobou na vánoční stromeček,“ cituje cukráře portál New York Folk.

Požadovaná opatření byl cukrář povinen vykonat již během návštěvy úřadu, což, dle svých slov, pohotově splnil. „Kontroverzní sladkosti jsou nyní na zadní polici hned vedle bylinných sladkostí…“ dodal smířlivě cukrář.

Zdroje: Bild, New York Folk