Gay pár tučňáků v akváriu v Sydney je falešný, tvrdí tamní konzervativní strana

Přidat na Seznam.cz

Dva samci tučňáka oslího v australském akváriu se v posledních letech proslavili svým okouzlujícím milostným příběhem. Tučňáci gayové se však nedávno dočkali nechtěné pozornosti ze strany politické strany Family First, která tvrdí, že jejich vztah je vynucený a falešný, píše deník Yahoo News.

Tučňáci Sphen a Magic jsou v současné době součástí srdceryvného vzdělávacího modulu pro studenty z blízkého okolí, který vytvořila Federace učitelů Nového Jižního Walesu (NSW) ve spolupráci s akváriem Sea Life Sydney. V rámci kurzu je dvojice předváděna, aby se místní děti dozvěděly více o zvířatech a vztazích mezi osobami stejného pohlaví.

Děti se dozvědí něco o tučňácích, ale mohou se také setkat se šťastným párem. Deník GCN uvádí, že australská strana Family First však tvrdí, že tučňáci ve skutečnosti nejsou homosexuálové, a na svých internetových stránkách zveřejnila prohlášení, v němž jejich vztah označila za „vykonstruovaný“.

Už pět let jsou Sphen a Magic do sebe zamilovaní, přičemž o to se opírají i zaměstnanci akvária, kteří o obou zamilovaných ptácích občas natáčejí aktuální videa. Jedno z posledních videí vzniklo během jejich tříletého výročí v roce 2021.

Navzdory dlouhé historii páru i skutečnosti, že v přírodě existuje mnoho párů stejného pohlaví, se strana Family First zcela postavila proti vzdělávací exkurzi pro studenty.

V současné době akvárium Sea Life a Federace učitelů Nového Jižního Walesu svůj postoj nezměnily, což znamená, že „falešní“ homosexuální tučňáci tu zůstanou.

Zdroje: Yahoo News, GCN