Falešný alarm v Berlíně: Z domnělé uprchlé lvice se vyklubal pouze divočák

Přidat na Seznam.cz

Německo Ve čtvrtek více než 100 policistů, myslivců a veterinářů pátralo po údajné lvici. V hledání dokonce využili drony a vrtulníky. Přesto nebylo po velké šelmě ani stopy. Na místě pozorování se sice našly vzorky trusu a chlupů, ale žádné otisky tlapek. Komu vzorky patřily se zatím neví, výsledky se očekávají během soboty. Pochybnosti o existenci zvířete se objevily již tentýž den, policie však oficiální prohlášení vydala až dnes, uvádí tamní deník SWR3.

Policie byla na zvíře poprvé upozorněna ve středu kolem půlnoci, a to v oblasti Kleinmachnow, nacházející se kousek za hranicemi Berlína. Lidé nahlásili, že viděli něco, co vypadalo jako velká kočka honící divočáka. Informátoři poskytli i video. Ve čtvrtek vydala policie a Spolkový úřad pro civilní ochranu varování pro obyvatele měst Kleinmachnow, Teltow a Stahnsdorf na jihu Berlína. Bylo doporučeno vzít domácí mazlíčky a hospodářská zvířata dovnitř. Avšak žádný zákaz vycházení vyhlášen nebyl.

Ve čtvrtek v pokračoval život občanů měst relativně normálně. Denní stacionáře byly otevřené, i když si děti nesměly hrát venku. Lidé chodili na nákupy nebo do práce. V pátek policie důkladně pročesala lesy na obou stranách státní hranice a nenašla žádné stopy po lvici nebo dokonce jakémkoli jiném divokém zvířeti kromě divočáků – kteří jsou v oblasti běžní. V tento moment se o existenci divoké šelmy začalo spekulovat.

Dnes proběhlo oficiální prohlášení starosty města, policie i místních úřadů. „Všechny stopy nikam nevedly. Po veškerém lidském úsudku předpokládáme, že to není lvice, ale divočák. Proto bylo aktivní vyhledávání ukončeno,“ uvedl starosta. Velký kontingent pro pátrací akci byl dle radnice oprávněný. I při současném stavu by starosta i policie zpětně postupovali stejně, píše deník MDR. Zpráva o uprchlé lvici, ze které se vyklubal divočák, vyvolala na internetu lavinu smíchu.

Zdroj: SWR3, MDR