Věděli jste o tom, že na fotovoltaiku si můžete vzít i úvěr? 

Přidat na Seznam.cz

Řešíte vysoké ceny energií a hledáte možnosti, jak na nich ušetřit? Možností je hned několik. Jednou z nejefektivnějším je vlastní fotovoltaická elektrárna. 

Fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domů přibývá. Většinu jejich majitelů k jejich instalaci v podstatě dohnala energetická krize a s ní související ceny elektřiny, které v loňském roce atakovaly historických maxim. A soláry dokážou účty za energie razantně snížit. 

Proč si pořídit soláry? 

Hned z několika důvodů. Energie získaná ze slunce je v první řadě ekologická a její výroba má minimální dopady na životní prostředí. Další hledisko je ekonomické. Solární elektrárna bezesporu představuje jednu z možností energetické soběstačnosti. Když ne stoprocentní, které je v našich zeměpisných šířkách velmi těžké dosáhnout, tak alespoň částečné. Výsledkem v každé případě bude znatelná úspora energie. 

Minimální vstupní investice

Není tomu tak dávno, kdy si vlastní fotovoltaickou elektrárnu kvůli její astronomické ceně mohla dovolit hrstka vyvolených. Dnes je tomu jinak. Vstupní investice razantně snižují štědré státní dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. A na zbytek si můžete vzít buď úvěr, nebo částku dodavatelské firmě postupně splácet. 

Fotovoltaika na úvěr

Jednou z firem, která nabízí soláry na splátky, je například firma SolarTep specializující se na výstavbu solárních elektráren pro rodinné domy. Jako jedna z mála firem navíc instaluje panely i na střechy z eternitu a nabízí výstavbu elektrárny kompletně na splátky. Ty navíc často bývají nižší, než stávající výdaje za energii. 

Opravdu rychlá doba výstavby

Další výhodou, která SolarTep odlišuje od konkurence, je opravdu velmi rychlá doby výstavby, která se pohybuje od 10 do 30 dní od podpisu smlouvy. To je v současné době, kdy jsou dodací lhůty konkurenčních firem i několikaleté, skutečná rarita. Pokud jste tedy majitelem rodinného domu a nechcete se už stresovat vysokými účty za energie, rozhodně jste na správné adrese.