Solární energie vám ušetří desítky tisíc korun ročně. Jaká sestava se vyplatí?

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech masivně roste obliba fotovoltaických panelů, přičemž se vážně není čemu divit. Běžná domácnost totiž díky nim zvládne ušetřit opravdu zajímavé částky a zároveň si dopřeje větší jistotu v dobách nestability dodavatelů. Určitě si však vybírejte dodavatele pečlivě, abyste náhodou nevyhodili peníze zbytečně. Na koho se obrátit? 

Opatrnost je na místě 

Solární boom samozřejmě láká celou řadu nepoctivých poskytovatelů, kteří provádí svou práci nekvalitně, nebo dokonce vůbec. Pokud se chcete zorientovat v nabídkách stovek různých společností, dívejte se především na recenze jejich předchozích klientů. Ty vám často napoví, s kým máte tu čest. Určitě si dejte pozor i na firmy s nulovým počtem zmínek na internetu. 

Mezi velmi oblíbené pomocníky patří třeba společnost ALBA Energy, jejíž stránky najdete pod odkazem fotovoltaika Praha. Její specializací jsou tři základní druhy sestav, které se od sebe odlišují hlavně poskytovaným výkonem. První z nich zvládne pokrýt 3,5 MWh, druhá 7 MWh a třetí až 13 MWh ročně. Výsledkem jsou roční úspory v řádech 25, 44, případně 72 tisíc korun. 

Desítky let úspor 

Samozřejmě vždy záleží na vašich konkrétních přáních a okolních podmínkách. Přesně proto si nenechte ze začátku ujít úvodní konzultaci zdarma. V jejím průběhu se dozvíte, jaké řešení je pro vás dlouhodobě nejvýhodnější. Poté se sami rozhodnete, zdali si podáte ruce a necháte si nainstalovat solární elektrárnu. 

Hlavním lákadlem jsou výrazné dotace z právě probíhajícího programu Nová zelená úsporám. Díky nim snadno ušetříte až několik stovek tisíc korun, což se rozhodně vyplatí. Zajímá-li vás instalace solárních panelů Praha, příliš neváhejte, protože léto už je za rohem. Během tohoto období získáte ze zvolené sestavy nejlepší výsledky.