Rum jako investice?

Přidat na Seznam.cz

Sbírali jste jako děti modely aut, známky, krabičky od sirek či hokejové kartičky? Postupem času se však na takové sbírky začal usazovat prach, a pak nakonec skončily v odpadkovém koši. Sběratelství ale není jen chvilková záliba, ale je to vášeň a často i investiční příležitost. Někteří lidé sbírají například archivní vína, ovšem rozšiřuje se i sběratelství lihovin, především pak rumu.

Zřejmě si pokládáte otázku, jestli se investice do alkoholu vyplatí. Určitě ano, protože některé láhve jsou významnou investicí s vysokým potenciálem návratnosti. Velkému zájmu se těší například whisky a rum.

Armagnac DeLord Épopée

Exkluzivní edice Armagnac Delord Épopée byla vyrobena jako pocta 130letému jubileu založení destilérky DeLord. Jedná se o výjimečný koňak namíchán z celkem pěti různých eau-de-vie, z nichž každá přináší do finálního blendu unikátní chuť i vůni.

Existuje na světě pouze 584 lahví tohoto koňaku, přičemž každá láhev je uložena v unikátním boxu vyrobeném z téhož druhu dubového dřeva, které se používá pro výrobu sudů. Aktuální cena této láhve je 19 900 Kč.

Black Tot 40 Y.O.

Pokud hledáte přímo investiční rum, nikoliv koňak, pak se vám nabízí Black Tot 40 Y.O., za kterým stojí neuvěřitelná historie. Rum byl vyroben v roce 1975 v guyanské destilérce Port Mourant a následně zrál více než 40 let v sudech z amerického dubu. Charakteristický je intenzivním aromatem melasy, které je doplněno o jemné koření a tóny citrusů. Vyrobeno bylo pouze 300 lahví tohoto rumu. Cena této láhve je momentálně 49 000 Kč.

Dictador Generations En Lalique 1976

Jestliže hledáte neskutečný skvost do své sbírky, nabízí se vám tento rum za bezmála půl milionu. Jedná se o rum od kolumbijské značky Dictador, která se spojila s uměleckou dílnou Lalique.

Podívejte se na vzácné a sběratelské kousky do nabídky e-shopu Bestdrink.cz, který má v nabídce vedle rumů i další investiční alkohol.