Rekuperace pro ideální domácí klima

Přidat na Seznam.cz

Mít doma příjemné klima chce každý, ale jak toho dosáhnout bez zbytečně vysokých nákladů za energie? Obvykle je totiž nutné disponovat nejen topením, ale zároveň i klimatizací.

Provozovat však něco takového je při současných cenách elektřiny a plynu finančně poměrně náročné. Proto stále více lidí uvažuje o nákupu rekuperační jednotky.

Efektivní v zimě i v létě

Rekuperace je mnohem ekonomičtější než klasické způsoby vytápění, respektive větrání. Rekuperační jednotky se už neinstalují pouze do pasivních domů, ale fungovat mohou i v běžných bytech.

Tato investice se rozhodně vyplatí, a to rovnou z několika důvodů. Největší motivací jsou však samozřejmě peníze. Energie jsou stále drahé a jen tak nezlevní. Ovšem i kdyby ano, není důvod platit více, než je nezbytně nutné.

Pomocí rekuperace vzduchu je snadné navodit příjemné domácí klima, aniž by bylo nezbytné otevírat okna či zapínat topení. Teplý vzduch z interiéru se postará o ohřátí vzduchu pocházejícího zvenčí, aniž by se oba smíchaly. Takto je možné ušetřit tisíce korun ročně za vytápění.

Žádné nečistoty z venku

Když člověk pustí oknem do místnosti vzduch, zároveň tím posílá pozvánku i různým alergenům a pachům. Vzhledem k tomu, kolik lidí je dnes citlivých na pyl, prach a další typické dráždivé mikročástice, je pro mnoho domácnosti rekuperace do bytu či domu jediné relevantní řešení.

Při moderní výměně vzduchu se samozřejmě díky speciálním filtrům do interiéru žádné výše zmíněné nečistoty nedostanou. Také se tak velmi dobře předchází rozvoji plísní, což je další podstatné plus.

Snadné ovládání

Moderní rekuperační jednotky se dají ovládat velmi jednoduše pomocí chytrého telefonu. Stačí si jen stáhnout vhodnou aplikaci. Řízení výměny vzduchu je obvykle uživatelsky velmi přívětivé, jelikož se sestává jen s několika programů. Ty však stačí pro všechny běžné situace.